Чергове заняття семінару-практикуму для вихователів закладів дошкільної освіти району

У Чуднівському яслах-садку № 2 «Зірочка» відбулося чергове заняття семінару-практикуму для вихователів закладів дошкільної освіти району з проблеми «Упровадження освіти для сталого розвитку для дошкільнят у практику роботи дошкільних закладів».

Заняття пройшло у формі «круглого столу» на тему «Правильне ставлення дошкільників до побутових відходів». Його метою було поглибити поінформованість педагогів щодо вирішення проблеми побутових відходів у місцевості, де вони проживають, можливих  шляхів її вирішення.

Методист районного методичного кабінету Косяк Т.В. підкреслила, що серед глобальних екологічних проблем сучасності проблема побутових відходів відрізняється тим, що кожен із  нас причетний до неї. Статистика показує, що звичайна сім’я  викидає щоденно в середньому 5 кг сміття. Найрізноманітніше сміття оточує нас скрізь. Воно стало атрибутом нашого життя. Екологи називають проблему засміченості навколишнього середовища екологічною катастрофою, яка може поглинути нашу цивілізацію. Адже накопичення різного сміття, різних відходів отруює повітря, ґрунти, воду, водойми і призводить до важких хвороб людей, втрати здоров’я  і життя.

З огляду на це, вже у дошкільних закладах дітей потрібно залучати до культурної поведінки у довкіллі та в природі за допомогою різних методів. Розв’язання освітніх завдань із формування свідомого ставлення до екологобезпечного поводження з побутовими відходами має бути цікавим, максимально наближеним до життя.

Методист ЗДО «Зірочка» Подолянець Л.М. наголосила, що сьогодні метою вихователів дошкільних закладів є необхідність допомогти дітям знайти відповіді на запитання: що таке побутові відходи, чому і як вони утворюються. Діти мають бути поінформовані про стан вирішення проблеми побутових відходів у їхній місцевості.

Подолянець Л.М. провела з вихователями тренінг на тему «За життя без сміття»,  під час якого вони визначали загрози від цього нещастя, а також шукали можливість рішення щодо їх усунень. Виконуючи вправи «Мозковий штурм», «Перевтілення» вихователі фантазували, як можна продовжити життя старим, непотрібним речам і матеріалам, як боротися із засміченістю і як привчати до цього своїх вихованців.

Вихователем старшої групи «Сонечко» ясел-садка Калінчук Г.С. було проведено відкрите заняття на тему «Скажемо «Ні!» сміттю в рідному місті (селі)», під час якого діти доторкнулись і розумом, і серцем до цієї складної проблеми. В іграх вони вчилися сортувати сміття і збирати побутові відходи в роздільні баки для майбутньої переробки та отримання вторинної  сировини. Під час проведення дослідів з макулатурою діти розширили свої знання про властивості різного паперу, його значення в нашому житті. Вихователь продемонструвала дітям, як можна з паперових відходів у домашніх умова виготовити новий папір для оформлення оригінальних  листівок і цікавих виробів. Дітям також був показаний цікавий мультик з пізнавальним змістом по темі заняття. У грі «Як би ти зробив?» діти придумували варіанти повторного використання паперу та інших відходів.

У Чуднівському ЗДО № 2 «Зірочка» вже започатковано серйозну роботу з вихованцями та їх батьками з упровадження освіти для сталого розвитку.