ВІДДІЛ ОСВІТИ ЧУДНІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Екскурсія до «Замку-музею «Радомисль»

Напередодні Всеукраїнського дня бібліотек методистом районного методкабінету Зоєю Лисюк для шкільних бібліотекарів та вчителів району організовано методичну екскурсію до історико-культурного комплексу «Замок-музей «Радомисль». Це приватний музейний комплекс, створений  в смт. Радомишлі на Житомирщині українським медиком і політиком Ольгою Богомолець. Музей містить у собі єдиний в Європі Музей української домашньої ікони, в основі якого — особиста колекція ікон, котру Ольга Богомолець збирала з 1995 року.

         Саме із зали, де знаходиться єдина в світі колекція домашньої ікони, що налічує більше 5000 експонатів, розпочала екскурсію наша група. Дивовижні, кольорові, незвичайні ікони, які писали люди, не враховуючи канони, заворожували своєю неповторністю техніки виконання. Можна було доторкнутися до ікони, подивитися у вічі святих ликів, відчути їх історію, подих часу…

         В експозиціях і фондах комплексу представлені також колекції предметів сакрального мистецтва і церковного начиння, а також українських і європейських старожитностей. Серед них — сімейні скрині, домашнє начиння (праски, прядки, плетені непроникні посудини для води тощо), човни-довбанки.

         В Обрядовій залі екскурсанти побачили різновиди весільних рушників, віночків. Ця зала водночас є місцем для урочистих подій, де проводяться державні реєстрації шлюбів. А у Концертній (Камінній, Михайлівській) залі ми, екскурсанти,  були заворожені живим звуком музики. Концертна зала «Замку Радомисль» розрахована на 150 місць. В залі розташований великий камін зі скульптурою Архангела Михаїла — звідси й її дві інші назви. Висота склепінь сягає 6 метрів. В залі проходять концерти класичної, вокальної, камерної, народної, джазової  музики.

         Концертна зала Замку Радомисль — єдина у світі зала із живим джерелом. Вода потрапляє до зали через тріщини в скельній породі.

         У цій залі наша група залишила  письмовий відгук про захоплюючу екскурсію.

         Зацікавив шкільних бібліотекарів та вчителів району інтер'єр Трапезної, який поєднує в собі риси пізнього середньовіччя та раннього модерну .

      Особливий інтерес у групи викликав  майстер-шоу з виробництва паперу  і технології високого друкування. Бажаючі власноруч виготовляли папір точно так, як 400 років назад це робили монахи. В папірні є все необхідне обладнання, котре використовували в ХVІІ столітті, а також друкарський станок для нанесення тексту на готові листи паперу.

      Величний архітектурний ансамбль, розташований між двома водоспадами, з одного боку омивається водами річки Мики, з іншого – величезним чистим озером. Навколо, як і тисячу років тому – хвойні ліси, що насичують повітря лікувальними ефірними оліями.

      Відвідати замок в Радомишлі – поринути в справжню середньовічну фортецю. Тут все пронизано духом старовини: величаві стіни, балкони в концертній залі...« повернутися до списку новин