Семінар-практикум шкільних бібліотекарів

Оновлюється освіта, вводяться нові програми, технології навчання, де головним залишається вміння учнів вчитися, самостійно знаходити інформацію, оцінювати її, аналізувати. Формування культури людини триває упродовж усього життя й особливу роль у цьому відіграє шкільна бібліотека.

На базі Чуднівського ліцею відбувся  семінар-практикум шкільних бібліотекарів загальноосвітніх навчальних закладів району за темою «Книжкова терапія: сучасність та методологія».

Основна робота розпочалася виступом-презентацією методиста районного методкабінету Лисюк Зої Леонідівни «Книготерапія: «Скажи мені, що ти читаєш, і я скажу, хто ти». Учасники семінару мали змогу поповнити свої знання про книготерапію, про чудодійні сили та головні принципи бібліотерапії. Було презентовано топ - 7 лікувальних книг, які  за бажанням може підібрати для себе кожен.

Із власною презентацією «Завітай, друже, до бібліотеки!» присутніх ознайомила шкільний бібліотекар Чуднівського ліцею Калько Галина Іванівна. Бібліотекар розповіла, як можна заохотити учнів до проведення бібліотечних заходів, презентуючи їх. А Зоя Леонідівна презентувала наочні методи для залучення читачів до бібліотеки та читання, які кожен бібліотекар може роздрукувати та використовувати у своїй роботі.

Бібліотека постає як відкритий дослідницький інститут, в якому бібліотекарі спільно з читачами покращують сервіси бібліотеки, займаються інформаційним наповненням, створюють нову наукову інформацію тощо. Саме цю тему було   представлено методистом Лисюк З.Л. у презентації «Модель сучасної бібліотеки». Було зроблено висновок, що від бібліотечних технологій з кожним роком буде вимагатись все більша рухливість та адаптивність.

До обговорення цієї теми долучилася шкільний бібліотекар Чуднівського ліцею Вітюк Діна Василівна, яка поділилася інформацією про створену медіатеку однієї із шкіл міста Житомира, яку вона відвідала під час проходження курсів при ЖОІППО.

Одним із питань семінару було питання, яке стосувалося заходів до 100-річчя від дня народження В.О.Сухомлинського. По даному питанню Діна Василівна продемонструвала відеофільм «Василь Сухомлинський як особистість». Лисюк З.Л. надала рекомендації щодо проведення заходів до цієї дати.

Цікавим етапом роботи семінару було інтерактивне заняття «Зняття робочого стресу засобами арт-терапії», яке провела Гайдаш Олеся Олександрівна, практичний психолог Чуднівського ліцею.

Не менш цікавим для учасників семінару видався конкурс «Книжкові знавці», при проведенні якого бібліотекарі проявили себе ерудованими знавцями героїв різноманітних творів та казок.

Підводячи підсумок роботи семінару, бібліотекарі шкіл проаналізували розглянуті питання, обмінялися досвідом та виразили свої враження.