Засідання районних методичних об'єднаннь вихователів закладів дошкільної освіти

На базі Чуднівського закладу дошкільної освіти, № 2 «Зірочка» відбулося засідання районного методичного об»єднання вихователів груп раннього віку. На засідання прибули педагоги Чуднівських, В.Коровинецького, Іванопільського, Вільшанського ЗДО, у яких функціонують групи для дітей раннього віку.

З питанням «Як розвивати мовлення наймолодших (завдання та форми роботи з малюками)» перед вихователями виступила методист Чуднівського ЗДО «Зірочка» Подолянець Л.М.

Зниження  загального рівня мовленнєвого розвитку дітей-актуальна проблема сучасності. Тому і батьки і педагоги мають особливо ретельно працювати над розвитком мовлення малюків, починаючи з раннього віку. Важливо підтримувати інтерес маляти до мовлення, виховувати у нього змалку мовленнєву культуру, розвивати навички активного зв’язного мовлення, звуковимову, формувати граматичну правильність висловлювань.

Як проводити ігри – заняття з розвитку мовлення з дітьми другого та третього років життя вихователів проконсультувала методист районного методичного кабінету Косяк Тетяна Вікторівна.

Вихователь Чуднівського ЗДО «Зірочка» Пащенко Н.В. провела відкрите заняття у групі дітей третього року життя на тему «Розкажемо ляльці Каті казку». Для кращого сприйняття дітьми казки вихователь використала настільний театр на фланелеграфі, а також дидактичні ігри «Знайди свою рукавичку», «Яка рукавичка?», паличкові ігри тощо. Заняття було цікавим для дітей, видовищним і розвивальним.

На базі Чуднівського закладу дошкільної освіти № 3 «Веснянка» відбулось засідання методичного об»єднання вихователів старших груп ЗДО району. Вихователі вивчали актуальне питання сьогоднішньої дидактики «Метод проектів як один із засобів формування пізнавальної компетентності старших дошкільників».

Методист районного методичного кабінету Косяк Тетяна Вікторівна та методист ЗДО «Веснянка» Гонишнюк Л.А. довели педагогам ЗДО сутність, структуру та зміст методу психолого-педагогічних проектів, подали їм методичні рекомендації щодо підготовки до їх реалізації .

Вихователі під час практичної роботи вчились складати перспективний план реалізації проектів на задану тему («древо цілей», «паспорт проекту»).

У старшій групі вихователем Гудзь Т.С. було показано відкрите заняття на тему «Моя сім’я» - перше заняття проекту «У колі дружньої родини», над яким почали працювати діти з педагогом і батьками, кінцевим  результатом його буде родинне свято.

У ході заняття вихователь використала коректурні таблиці, піктограми, сімейні фото своїх вихованців.