Чергове заняття районного постійно діючого семінару для вихователів ДНЗ

У Чуднівському закладі дошкільної освіти № 2 «Зірочка» пройшло чергове заняття районного постійно діючого семінару для вихователів ДНЗ.

Педагоги продовжували опрацьовувати курс «Дошкільникам про освіту для сталого розвитку».

Заняття проходило у формі ділової гри, в ході якої вихователі виконували різні вправи типу «Продовж вислів», «Форум ідей», «Сміється крапелька води», «Якою була б ваша реакція» і ін. Через ці інтерактивні вправи педагоги поглиблювали теоретичні знання, визначали шляхи та методи впровадження освіти для сталого розвитку в освітньо-виховну діяльність із дошкільниками та форми роботи з батьками з цього питання.

Досвідом  роботи педколективу ДНЗ «Зірочка» поділилася методист Подолянець Л.М. Вона розповіла, як педагоги закладу прилучають своїх вихованців до освіти для сталого розвитку за трьома аспектами: соціальним, економічним та екологічним.

Вихователь старшої групи «Казка» Передрій І.В. провела відкрите підсумкове заняття за курсом «Дошкільнятам – освіта для сталого розвитку» на тему «В країні дитячих мрій».

В ході цікавої пізнавально-дослідницької діяльності вихователь закріпила і розширила знання і уявлення дітей про необхідність збереження природних ресурсів, зокрема, води, про очищення екологічного середовища від сміття, його сортування, зокрема, поліетилену, вправляла їх у моделях поведінки, що відповідають сталому розвитку.

В кінці заняття діти прийшли до висновку «Тепер я буду….» (економно використовувати воду, електроенергію, тепло; бережно відноситись до живої природи (рослин, тварин); не засмічувати землю, водойми різними шкідливими відходами; сортувати сміття; допомагати друзям і людям, якщо це буде потрібно і т.п.).

У залі дошкільного закладу було організовано виставку з досвіду роботи педагогів району, на якій були представлені дидактичні посібники-лепбуки для ознайомлення дітей з природним довкіллям, екологією, а також експонати, виготовлені з покидькових, відходних матеріалів на тему «Нове життя – старим речам та матеріалам».