Засідання районних методоб’єднаннь вихователів

У Чуднівському ДНЗ № 3 «Веснянка» 13 квітня 2018 р. відбулось засідання районного методоб’єднання вихователів груп раннього віку, а 17 квітня 2018 року – методоб’єднання  вихователів дошкільних закладів району, які працюють з дітьми молодшого та середнього дошкільного віку.

На обох засіданнях розглядалось питання про нові можливості застосування ляльки у педагогічному процесі з метою організації спілкування дорослого і дитини.

Малята третього року життя у дитсадку «Веснянка» (вихователь Момот Н.Л.) з допомогою спілкування з лялькою Даринкою закріплювали назви частин тіла, правила догляду за ними, відгадували загадки про предмети гігієни, їх призначення. Спеціальна дидактична лялька на занятті була важливим інтерактивним педагогічним прийомом, який активізував пізнавальну і комунікативну  діяльність дітей.

Вихованці молодшої групи В.Коровинецького дитсадка «Берізка» теж знайомились з різноманітними ляльками, які виготовлені з різних матеріалів. Зокрема, вихователь закладу Зінчук Т.П. познайомила дітей з народною лялькою-мотанкою, розповіла цікаву, доступну їм історію про створення цих ляльок. У групі була виставка таких ляльок, які виготовляли батьки з дітьми, вони їх залюбки обігрували. Педагоги підготували дітям цікаву лялькову виставу. Протягом усього цього дійства інтерес дітей до нього не падав.

На обох засіданнях методоб’єднань методистом РМК Косяк Т.В. вихователям була надана консультація на тему «Використання ляльки для організації виховного процесу та спілкування дорослого і дитини». Було також акцентовано увагу присутніх на важливості достатнього наповнення сучасного розвивально-ігрового середовища в ДНЗ, щоб задовільнити потребу дітей у грі.

Методист Чуднівського ДНЗ «Веснянка» Гонишнюк Л.А. підібрала цікаві методичні рекомендації вихователям про використання «ляльок-персон» у виховному процесі ДНЗ для соціального та психічного розвитку дітей. Вихователі мали можливість подивитись з допомогою інтерактивної дошки цікаві відеоролики про досвід роботи педагогів України з використання «ляльок-персон» у виховному процесі ДНЗ.